BiH

Građani podržali vladiku Grigorija

Građani podržali vladiku Grigorija
Građani podržali vladiku Grigorija
Vesna Duka

TREBINJE - Evo me, šetam, obavljam službe božje, igram fudbal i kao takav sam izvanredna pokretna meta, a niko još nije pokušao ni da me takne niti da realizuje prijetnje koje su mi nedavno upućene, ovako je rekao juče episkop zahumsko-hercegovački i primorski Grigorije šetajući ulicama Trebinja.

Zaustavljajući se povremeno da porazgovara s vjernicima koji su mu prilazili i izražavali svoju podršku, on je kazao da jeste neobično što je jedan vladika progovorio o kriminalu.

"Ali to su muke mog naroda, čiji sam ja duhovni pastir", kaže vladika Grigorije, s kojim smo imali malo vremena za razgovor jer su ga Trebinjci na svakom koraku zaustavljali.

"Ako bude potrebno, mi ćemo oko vladike stvoriti i dva kordona da ga štite", reče jedan stariji gospodin.

Grigorije je potvrdio juče da je razgovarao s pripadnicima CJB Trebinje u vezi s prijetećim pismom koje je primio prošle nedjelje.

Policija je juče takođe potvrdila da im je dostavljeno prijeteće pismo koje je upućeno vladici Grigoriju i da preduzimaju odgovarajuće mjere i radnje radi rasvjetljavanja ovog događaja.

Portparol CJB Rajna Parežanin rekla je da je o svemu obaviješteno i Okružno tužilaštvo.

Krajem prošle nedjelje vladika je primio prijeteće pismo čija sadržina upućuje da su njegovi autori članovi auto-mafije u RS. U pismu je hemijskom olovkom ispisana poruka: "Ovi će ti doći glave", a priložen je i isječak iz novina sa člankom o auto-mafiji u Trebinju.

Najčitanije