BiH

Grijanje skuplje za 15 odsto

D. KOVAČEVIĆ

PRIJEDOR - Centralno grijanje Prijedorčani će u ovoj godini plaćati 15 odsto skuplje.

Tako će za stambene potrošače grijanje koštati 1,344 KM po kvadratnom metru na 12 mjeseci, umjesto dosadašnjih 1,169 KM.

Grijanje je za privredne subjekte poskupjelo za osam odsto te će sada koštati 3,192 KM po kvadratnom metru na 12 mjeseci.

I za budžetske korisnike grijanje je skuplje za osam odsto, dok za potrošače po mjernom instrumentu povećanje iznosi 10 odsto.

Dragan Savanović, direktor prijedorske "Toplane", kaže da ni novim povećanjem cijena centralnog grijanja nisu zadovoljni jer je cijena mazuta u nabavci enormno porasla.

"Mi jednostavno i pored poskupljenja ne možemo da pratimo cijenu mazuta, ali sezona grijanja u Prijedoru neće doći. Zaduženi smo kod dobavljača oko 3.335.000 maraka", kazao je Savanović.

Dodao je da je rukovodstvo "Toplane" zbog loše naplativosti usluga moralo da tuži neplatiše te da je do sada Osnovni sud u Prijedoru procesuirao oko 1.000 tužbi.

Sve kategorije korisnika usluga centralnog grijanja "Toplani" duguju preko tri miliona maraka.

"Toplana" ih je pozvala da potpišu reprogram dugovanja kako bi izbjegli suočavanje s tužbama i sudom.

 

Najčitanije