BiH

Izetbegović: Bićemo fokusirani na Bošnjake, da se pišemo svojim imenom

Izetbegović: Bićemo fokusirani na Bošnjake, da se pišemo svojim imenom
Izetbegović: Bićemo fokusirani na Bošnjake, da se pišemo svojim imenom
Fena

PRIJEDOR - U Prijedoru smo zato što želimo poslati poruku i podršku procesu povratka i reintegracije BiH.

Tema sjednice je popis stanovništva i pozivamo građane da izađu na popis - kazao je zamjenik predsjednika Stranke demokratske akcije Bakir Izetbegović.

Naglasio je da će SDA imati niz aktivnosti na terenu u cilju pojašnjavanja određenih stvari vezanih za popis, te da ljude stimulišu da izađu na popis.

''Bit ćemo fokusirani na Bošnjake, da se "pišemo" svojim imenom, a imat ćemo aktiviste koji će se time baviti u naredna dva mjeseca'' - kazao je Izetbegović.

Kada su u pitanju rezultati popisa, Izetbegović očekuje da popis bude realan, istinit, i naglašava da će se SDA i Islamska zajednica BiH potruditi da osiguraju da popis ne bude lažiran.

Govoreći o političkoj situaciji u Federaciji BiH, Izetbegović je kazao da će se time baviti kasnije s obzirom na to da se radi o jednoj "zakovanoj situaciji".

Na pitanje hoće li doći do koalicije sa SBB-om BiH, Izetbegović je rekao da se može razgovarati na lokalnom nivou, o nekim projektima ili o rješavanju problema koji su od općeg interesa za BiH kao što je implementacija presude "Sejdić-Finci".

Kada je koalicija sa drugim strankama u pitanju, Izetbegović je napomenuo da SDA ima dobru saradnju sa Strankom za BiH i sa manjim strankama.
 

Najčitanije