SARAJEVO - Predsjedavajući Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović, te zvaničnici Parlamentarne skupštine i Savjeta ministara BiH čestitali su muslimanima u BiH sutrašnji praznik Kurban-bajram.
Izetbegović je poglavaru Islamske zajednice u BiH Huseinu Kavazoviću i muslimanima u BiH i dijaspori poželio da bajramske praznike provedu u miru, slozi, zdravlju i blagostanju, zajedno sa svojim porodicama, prijateljima i komšijama.
"Ojačajmo našu vjeru i jedinstvo. Budimo iskren, snažan i pouzdan oslonac jedni drugima. U ovim svečanim danima posebno iskažimo našu humanost, brigu i solidarnost prema našoj braći i sestrama kojima je pomoć najpotrebnija", navodi Izetbegović u čestitki.
Predsjedavajući Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH Božo LJubić svim građanima BiH koji slave Kurban-bajram poželio je da im praznični dani donesu sreću i budu ispunjeni blagostanjem i zajedništvom.
Čestitajući Kurban-bajram, zamjenik predsjedavajućeg Predstavničkog doma parlamenta BiH Denis Bećirović istakao je da radost ovog praznika donosi osjećanje mira i prijateljstva, a njegovu toplinu i radost muslimani dijele s porodicom, prijateljima i komšijama.
Bajram je čestitao i zamjenik ministra bezbjednosti BiH Mladen Ćavar, koji je poželio da ovaj najvažniji muslimanski praznik vjernici provedu u radosti i miru, te jačanju porodičnih i međususjedskih odnosa.