BiH

Jača veza sa predstavnicima RS u zajedničkim organima

Jača veza sa predstavnicima RS u zajedničkim organima
Jača veza sa predstavnicima RS u zajedničkim organima
Srna

BANJALUKA - Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Igor Radojičić rekao je da je potrebna jača veza sa predstavnicima Srpske u zajedničkim organima kako bi se uspješnije branili njeni interesi.

"Predstavnički dom parlameta BiH je prva, a Dom naroda zadnja stepenica, i ukoliko se desi da naši delegati u Predstavničkom domu budu preglasani Dom naroda to mora korigovati i onemogućiti ugrožavanje interesa RS", rekao je Radojičić novinarima nakon sastanka sa predsjedavajućim Doma naroda parlamenta BiH Ognjenom Tadićem.

On je naglasio da će parlament RS svojim sugestijama i savjetima uvijek biti uz srpske delegate u zajedničkim organima.

Odgovarajući na pitanje o formiranju Savjeta ministara Radojičić je rekao da je sva odgovornost na partijama iz Federacije.

"RS nije faktor blokade, problem je u Federaciji. Aktuelan je problem imenovanja predsjedavajućeg Savjeta ministara, a od ranije postoji problem sa budžetom", rekao je Tadić i poručio da RS ima jasan politički stav o ovom pitanju.

On je dodao da će srpski predstavnici u Sarajevu biti jedinstveni kao što su i u RS sa ciljem da odbrane RS i da rade najbolje za njene interese, a u skladu sa Dejtonskim sporazumom i Ustavom BiH.

"Dogovor između SDS-a i SNSD-a je čvrsta osnova za dejtonsku BiH i njena dva entiteta, a naša dužnost da poštujemo dejtonske principe i građane RS", istakao je Tadić.

On je okrivio stranke iz Federacije zbog neformiranja Savjeta ministara.

"To je njihov problem. Kada ga oni riješe RS i njeni političari su spremni da se ova institucija formira", rekao je Tadić.

Najčitanije