BANJALUKA - Obavještajno-bezbjednosna agencija (OBA) BiH mora da pruži odgovor ko je nelegalno prisluškivao telefone više od 5.000 građana, a prebacivanje odgovornosti za njihovo objavljivanje na medije predstavlja još jedan pritisak na medije, izjavio je Dragan Jerinić, zamjenik direktora "Nezavisnih novina".
On je rekao da OBA, saopštenjem da "Nezavisne novine" vrše medijsku kampanju protiv nje, pokušava da prebaci odgovornost na medije, umjesto da javnosti pruži informaciju ko je zloupotrijebio njena ovlaštenja prilikom prisluškivanja.
"Apsolutno je nemoguće da su pripadnici Obavještajno-bezbjednosne agencije imali naloge za prisluškivanje više od 5.000 brojeva", rekao je Jerinić komentarišući navode ove agencije da je za svaki prisluškivani razgovor pribavljen nalog Suda BiH.
On je istakao da "Nezavisne novine" štite svoj dignitet pred domaćom i međunarodnom javnošću i pravo drugih medija na slobodno izvještavanje, dodajući da su one samo objavile spisak i da bi to ponovo uradili.
Obavještajno-bezbjednosna agencija BiH saopštila je danas da su sve mjere presretanja telefonskih komunikacija, koje je vršila ova agencija, preduzete u okviru zakonskih ovlaštenja i na osnovu zakonito pribavljenih naloga Suda BiH.