SREBRENICA - U Memorijalnom centru u Potočarima priprema se komemoracija povodom obilježavanja 17 godina od stradanja Bošnjaka, koja će biti održana 11.jula.
U toku je kopanje grobnih mjesta za ukop 520 identifikovanih lica čiji će posmrtni ostaci biti dovezeni 9. jula oko 16.00 časova iz Visokog u Potočare.
Za 10. juli u 11.00 časova najavljeno je održavanje komemorativne sjednice Skupštine opštine Srebrenica, na kojoj će biti odata pošta svim stanovnicima ove opštine nastradalim od 1992. do 1995. godine.
Skup u Potočarima obezjeđivaće Policija Republike Srpske uz podršku svih bezbjednosnih struktura u BiH.
U Srebrenicu ovih dana iz raznih krajeva svijeta stižu Bošnjaci da bi prisustvovali komemoraciji, a boravak koriste i za odlazak u Kol centar za animiranje bošnjačkih birača da bi se informacisali o uslovima prijavljivanja i registracije za predstojeće izbore u ovoj opštini.