SARAJEVO - Maurin Kormak, američki ambasador u BiH uputila je poruku putem društvenih mreža u vezi današnjeg zasjedanja Narodne skupište RS, kojem će se izjašnjavati o zahtjevu predsjednika RS Milorada Dodika za raspisivanje referenduma o radu Suda i Tužilaštva BiH.
"Lideri Republike Srpske su nam rekli da žele da pravosudni sistem radi bolje. Mi se slažemo s tim. Ali, referendum to ne čini", istakla je u poruci Kormak.