SARAJEVO - Ambasadorica SAD-a u BiH Morin Kormak izjavila je danas u Sarajevu da su protesti i miting koji su danas održani u Banjaluci odraz stava ljudi o stanju u društvu i da SAD nisu imale nikakvu ulogu u njihovom iniciranju ili održavanju.
Dodala je da je sloboda izražavanja temelj demokratije u šta SAD čvrsto vjeruju, i da je vrlo zadovoljna što su obje grupe održale i okončale skupove mirno.
Kormak je navela da je zabrinjava što je na oba skupa bilo retorike koja vodi podjelama, jer Bosna i Hercegovina, da bi krenula naprijed, treba lidere koji će ujedinjavati ljude a ne dodatno ih razjedinjavati.