BANJALUKA - Direktor Dokumentaciono-informacionog centra "Veritas" Savo Štrbac najavio je podnošenje krivične prijave protiv lica koje je juče vrijeđalo Srbe kada su htjeli da bace vijenac u rijeku Unu u Novom Gradu u znak sjećanja na stradale u hrvatskoj akciji "Oluja".
Štrbac je danas rekao da je to lice bilo u automobilu sisačkih registarskih tablica, da je ušlo u Republiku Srpsku i prošlo graničnu kontrolu, što znači da su njegovi dokumenti skenirani.
"Čim dobijemo te podatke, podnijećemo krivičnu prijavu. U Hrvatskoj se to što je taj čovjek uradio definiše kao zločin iz mržnje, a u Srpskoj i BiH kao izazivanje nacionalne, vjerske i rasne mržnje i diskriminacije", naveo je Štrbac.
On je naveo da će krivična prijava biti proslijeđena nadležnim tužilaštvima Republike Srpske, BiH i Hrvatske.
U Novom Gradu juče je jedan muškarac, prilikom ulaska iz Hrvatske u BiH, izvrijeđao učesnike u koloni koja je na mostu na Uni palila svijeće i nosila vijenac riječima: "Šta hoćete marvo? Državu u državi?"