BEČ - Ministar inostranih poslova Austrije Sebastijan Kurc ocijenio je danas, povodom 20. godišnjice zločina u Srebrenici, da je neophodno nastaviti odlučno sudsko gonjenje svih počinilaca zločina, jer je to preduslov za pravdu, oproštaj i pomirenje.
"Sjećanje na žrtve Srebrenice, kao i svih drugih nevinih žrtava stravičnih ratnih sukoba na prostoru bivše Jugoslavije između 1991. i 1995., je prije svega u znaku nepovjerenje porodica. Istovremeno ostaje dalje odlučno sudsko gonjenje svih počionilaca kao preduslov za pravdu i time oproštaj i pomirenje", naveo je on u saopštenju.
Podsećajući da je Srebrenica bila zaštićena zona, Kurc je kazao da i međunarodna zajednica mora povući pouke da, umjesto što je tada zakazala, u budućnosti odlučno djeluje.
"Sjećamo se hiljada nevinih žrtava i u mislima smo sa porodicama", poručio je Kurc.