SARAJEVO - Moje srce i misli su danas sa žrtvama i ljudima Srebrenice - poručio je putem društvenih mreža bivši visoki predstavnik, aktualni šef slovačke diplomatije Miroslav Lajčak.
Lajčak je uputio izvinjenje što danas nije u mogućnosti biti u Srebrenici.
''Uprkos tragičnoj historiji, Bosna i Hercegovina ima potencijal za budućnost u Evropskoj uniji'', zaključio je Lajčak.