BANJALUKA - Delegat SNSD-a u Domu naroda parlamentarne skupštine BiH Dušanka Majkić rekla je da situacija u vezi sa formiranjem vlasti na nivou BiH nije optimistična i da je očigledno da će ta agonija potrajati.
"Na nivou BiH sve je isto kao poslije 2010. godine, opozicija je ostala ista, samo Zlatka Lagumdžije nema tu", rekla je Majkićeva danas novinarima u Banjaluci, nakon prijema kod predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika povodom obilježavanja 9. januara - Dana i krsne slave Republike Srpske Svetog arhiđakona Stefana.
Majkićeva je naglasila da je Republika Srpska prva u BiH dobila izvršnu i zakonodavnu vlast, nakon čega treba raditi.
"SNSD je uradio sve što je bilo moguće da bismo od 2. januara počeli da radimo, da bismo mogli normalno da živimo", istakla je Majkićeva.
Ona je napomenula da Srpska treba čvrsto da nastavi svojim putem i poručila da će SNSD u zajedničkim institucijama BiH nastaviti da čvrsto brani njene interese.
"SNSD neće biti ni protiv čega što je izvorna nadležnost BiH, ali nećemo dozvoliti da se bilo šta prenese na nivo BiH", rekla je Majkićeva.
Ona je podsjetila da je u Federaciji BiH /FBiH/, od 10 kantonalnih skupština, formirano šest, dok je formiranje preostalog dijela neizvjesno, a bez toga nema federalnog Doma naroda, izbora predsjednika i potpredsjednika FBiH, kao i delegata u Domu naroda parlamenta BiH.
"Očigledno je da je lider HDZ-a Dragan Čović, poslije loših iskustava koje je imao do sada, stao na kočnicu i rekao - više vam ne vjerujem, ispunićete redom sve, pa ćemo ispuniti ono do čega je vama najviše stalo", zaključila je Majkićeva.
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik organizovao je prijem za delegacije Narodne skupštine i Vijeća naroda Republike Srpske, te delegacije Vlade Srpske i predstavnika Republike Srpske u zajedničkim organima BiH.
Prijemu je prisustvovala premijer Srpske Željka Cvijanović.