BiH

Malkić dobio savjetnika za ekonomski razvoj

Malkić dobio savjetnika za ekonomski razvoj
Malkić dobio savjetnika za ekonomski razvoj
Krstina Ćirković

SREBRENICA - Stručnjak Američke agencije za razvoj (USAID) Nermin Zukić imenovan je za savjetnika načelnika Srebrenice za ekonomski razvoj, investicije i zapošljavanje.

Zukić će, s načelnikom Abdurahmanom Malkićem i opštinskom administracijom, tražiti bolja rješenja u cilju privlačenja investicija na područje Srebrenice.

Američki ambasador u BiH Čarls Ingliš juče se zahvalio Malkiću što je prihvatio imenovanje Nermina Zukića za svog savjetnika, kao i Klifordu Bondu, specijalnom izaslaniku OHR-a, na aktivnostima koje je preduzeo u cilju da se osigura bolja budućnost za sve građane Srebrenice.

"Sa zadovoljstvom radimo na promociji novog života i osiguranja boljeg života za sve građane. Pred nama je opipljiv dokaz naše predanosti Srebrenici i boljoj ekonomskoj budućnosti ove opštine", istakao je Ingliš.

Američka ambasada će, prema njegovim riječima, u potpunosti podržati Zukića u nastojanjima da doprinese bržem ekonomskom razvoju Srebrenice i osiguranju obećavajuće i prosperitetne budućnosti.

Bond je ocijenio da je u ovoj opštini zabilježen određen ekonomski napredak u ovoj godini.

"Republika Srpska napravila je značajnu investiciju obnavljajući infrastrukturu, koja je vrlo važna podrška za biznis i ekonomski razvoj Srebrenice. Savjet ministara će, takođe, investirati novac u obnovu infrastrukture i treba ubrzati implementaciju tih projekata", rekao je Bond, dodajući da će stvarni ekonomski napredak u ovoj opštini zavisiti od privatnog sektora i otvaranja novih radnih mjesta.

On je istakao da će se, prema njegovim saznanjima, otvaranjem novih pogona zaposliti 300 ljudi na ovom području.

Zukić je rekao da ga je u Srebrenicu dovela "spoznaja i uvjerenje da Srebrenica može da postane simbol nečega pozitivnog u BiH".

"Poslovna perspektiva ima u tome značajnu ulogu", rekao je Zukić, dodajući da očekuje dobru saradnju sa predstavnicima lokalne zakonodavne i izvršne vlasti, te konkretne korake u oblasti preduzetništva.

Ingliš, Bond i predstavnici USAID-a posjetili su novi pogon američke kompanije "Inspire" i proizvodni pogon olovske kompanije "Alma Ras", a u Potočarima slovenačku fabriku auto-dijelova "Cimos" i prostor na kojem će slovenačka kompanija "MyCycle" proizvoditi invalidska kolica.

Kabinet informatike u Potočarima

Simboličnim presijecanjem vrpce američki ambasador Čarls Ingliš i direktor srebreničke škole "Petar Petrović Njegoš" Marinko Backović otvorili su juče u područnoj školi u Potočarima kabinet informatike.

"Ovoj djeci smo omogućili pristup svijetu", rekao je Ingliš, napominjući da je novac za nabavku računara obezbijedio jedan američki građanin.

Kabinet je opremljen sa devet novih računara.

Najčitanije