BiH

Medicinari brinu o kineskoj bebi

Medicinari brinu o kineskoj bebi
Medicinari brinu o kineskoj bebi
Dinka Kovačević

PRIJEDOR - Osoblje Pedijatrijskog odjela bolnice u Prijedoru već mjesec dana brine o napuštenoj bebi čiji je otac Kinez.

Mia, kako su je nazvali u bolnici, na svijet je došla 1. januara i prva je beba u Prijedoru koja je rođena u 2008. godini.

Nažalost, Mijina majka, koja je s područja Prijedora i čiji se identitet drži u tajnosti, nije htjela da zadrži svoju bebu već ju je napustila odmah nakon rođenja.

Brigu o ovoj djevojčici preuzelo je osoblje spomenutog odjela bolnice i prijedorski Centar za socijalni rad. Svi oni, uz veliku ljubav i pažnju kojom obasipaju Miju, se brinu da joj ništa ne nedostaje.

Načelnik Pedijatrijskog odjela prijedorske bolnice, dr Vlado Radić, kaže da će za par dana isteći rok od 40 dana u kojem je majci ostavljeno da se izjasni da li prihvata svoje dijete ili ne.

"Mia je zdrava i napredna djevojčica. U saradnji sa Centrom za socijalni rad nastojimo da privolimo majku bebe da počne da se stara o njoj. To je u stvari i najbolje rješenje", kaže dr Radić dodajući da radnici prijedorskog centra na pravi način uz svu potrebnu pomoć i opremu brinu o napuštenoj djeci.

I prije tri mjeseca u porodilištu prijedorske bolnice ostavljena je beba, mala Marija, po koju se majka nakon više od mjesec dana ipak vratila.

Rade Javorić, direktor Centra za socijalni rad u Prijedoru, nije želio da komentariše novi slučaj napuštene bebe u prijedorskom porodilištu. Osvrnuo se na prethodni u kojem je, zahvaljujući radu socijalnih radnika, majka prigrlila malu Mariju.

"Mariji i njenoj majci Centar plaća stan i brine o njima. Da li ćemo uspjeti da na taj način zbrinemo i novu bebu koju je majka ostavila u bolnici, ostaje da se vidi", kazao je Javorić.

Najčitanije