BiH

Medicinarima ne uplaćuju doprinose

Medicinarima ne uplaćuju doprinose
Medicinarima ne uplaćuju doprinose
Bojana Divljak

BANJALUKA - Većina zdravstvenih ustanova u RS nije uplatila doprinose za januar, a neke od njih nisu još isplatile ni januarske plate, izjavio je juče Milenko Granulić, predsjednik Sindikata radnika u zdravstvu i socijalnoj zaštiti RS.

"Plate za januar radnicima je trebalo da budu isplaćene od 25. do 28. februara ove godine, ali još veći problem predstavlja to što većina zdravstvenih ustanova isplaćuje plate bez doprinosa", istakao je Granulić.

Prema njegovim riječima, plata nije isplaćena u KC Istočno Sarajevo i nekim domovima zdravlja.

Siniša Zubić, direktor KC Istočno Sarajevo, rekao je da u njihovoj ustanovi kao u još nekim u RS nisu isplaćene plate za januar.

"Svaki dan smo u kontaktu sa nadležnim iz Fonda zdravstvenog osiguranja RS koji su nam rekli da će u toku ove sedmice biti isplaćene plate", istakao je Zubić.

On je dodao da radnici još ne prave pometnju, ali da ne zna koliko će još tako mirno stanje trajati.

U Fondu zdravstvenog osiguranja RS rekli su da je Fond sa jučerašnjim danom svoje obaveze prema zdravstvenim ustanovama izmirio.

Pojedini direktori zdravstvenih ustanova u RS negiraju neredovno uplaćivanje doprinosa.

Mirko Stanetić, direktor KC Banjaluka, rekao je da su kod njih doprinosi uplaćeni i da su radnici dobili i januarske plate.

Velimir Kotur, predsjednik Sindikata zdravlja i socijalne zaštite u Domu zdravlja Banjaluka, rekao je da su plate i doprinosi kod njih za januar uredno isplaćeni, te da jedino nisu dobili topli obrok za januar.

Ljubinko Đurić, portparol Opšte bolnice "Sveti apostol Luka" u Doboju, rekao je da se kod njih u ustanovi redovno uplaćuju doprinosi i plate, te da nema zaostataka u isplaćivanju.

"Za svih 710 radnika koliko ih ima kod nas u bolnici plata je uplaćena u petak prošle sedmice", istakao je Đurić.

Dragan Unčanin, predsjednik Strukovnog sindikata doktora medicine RS, rekao je da su plate u Domu zdravlja Banjaluka i banjalučkom Kliničkom centru isplaćene i da su uplaćeni doprinosi za januar, ali da nema informacija za ostale ustanove u RS.

Najčitanije