SARAJEVO - Nakon što je zbog magle prolongirana jučerašnja posjeta visoke predstavnice EU za spoljnu politiku i bezbjednost Federike Mogerini, ona će sutra posjetiti Sarajevo, gdje će razgovarati sa bh. zvaničnicima.
Ova informacija potvrđena je TV1 u Savjetu ministara BiH, gdje je rečeno da je Mogerini ovo i zvanično potvrdila.
Tokom posjete sastaće se, na dva odvojena sastanka, prvo s članovima Predsjedništva BiH, a potom i sa predsjedavajućim Savjeta ministara i njegovim zamjenicima Denisom Zvizdićem, Mirkom Šarovićem i Vjekoslavom Bevandom.
Početak sastanka u Savjetu ministara je planiran sutra, u popodnevnim satima u 15.45h, a predviđene su i izjave medijima.