SARAJEVO - Američki ambasador u BiH Patrik Mun učestvovao je danas u "Maršu mira 2013.", koji se tradicionalno organizuje u znak sjećanja na žrtve genocida u Srebrenici.
- Bio sam jako uzbuđen i bilo mi je jako drago što sam bio tamo da vidim koliko je ljudi posvećeno i odlučno da oda počast žrtvama Srebrenice. To su ljudi iz cijele Bosne i Hercegovine, Evrope, SAD-a, koji su spremni da to zajedno urade tokom ova tri dana - izjavio je ambasador Mun za Agenciju FENA.
Mun je održao kratki govor učesnicima "Marša mira Srebrenica 2013.", kazavši da mu je čast prisustvovati takvom događaju i da želi odati počast žrtvama genocida u Srebrenici. On je prepješačio kraću dionicu zajedno s ostalim učesnicima.
Mun je takođe potvrdio da će pomoćnica državnog sekretara SAD-a za populaciju, izbjeglice i migracije Ana Ričard prisustvovati obilježavanju 18. godišnjice genocida u Srebrenici, 11. jula.
- Ona je pomoćnica državnog sekretara za populaciju, izbjeglice i migracije i njena posebna odgovornost i ono čime se bavi je povratak izbjeglica i raseljenih osoba - precizirao je Mun.
Tokom boravka u BiH Ričard će se sastati s vladinim zvaničnicima i predstavnicima diplomatskih misija koje doprinose Regionalnom stambenom programu.