BiH

Na dnevnom redu NS RS ostavka Dragice Kovač

Na dnevnom redu NS RS ostavka Dragice Kovač
Foto: N.N. | Na dnevnom redu skupštine ostavka Dragice Kovač
N.N.

BANJALUKA - Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nedeljko Čubrilović rekao je danas poslije sjednice skupštinskog Kolegijuma da će se šesta redovna sjednica parlamenta održati 17. septembra i da će se na njoj, između ostalog, kao druga tačka dnevnog reda razmatrati konstatovanje ostavke ministarke trgovine i turizma u Vladi Srpske Dragice Kovač.

"Na dnevnom redu će biti 46 tačaka, 16 prijedloga zakona, osam nacrta zakona, dva zakona po hitnom postupku - o policiji i izmjene i dopune zakona o notarima. Razmatraće se i prijedlog ostavke ministarke trgovine i turizma u Vladi Srpske Dragice Kovač", rekao je Nedeljko Čubrilović i dodao da su razlozi za ostavku ministarke lične prirode.

Istakao je i da NSRS neće izlaziti iz ustavnog okvira, apropo Dodikovog stava da će NSRS razmatrati situaciju u BiH i status po mnogim oblastima. 

"Očekujem da do te posebne sjednice neće ni doći i da će se lideri tri stranke u BiH dogovoriti oko formiranja vlasti na vrijeme", istakao je Čubrilović, prenosi ATV.

Najčitanije