VIŠEGRAD - Pedesetak članica Udruženja "Žene - žrtve rata" iz Sarajeva juče je na mostu Mehmed-paše Sokolovića u Višegradu na silu postavilo spomen-ploču o stradanjima 3.000 Višegrađana na ovoj građevini u toku rata.
Na mostu se predsjednici ovog udruženja Bakiri Hasečić obratio načelnik Komunalne policije opštine Višegrad Ilija Perišić s upozorenjem da je na ovu građevinu i stotinu metara oko nje zabranjeno postaljati bilo kakve natpise i obilježja na što ga je ona grubo odgurnula, opsovala i postavila na ogradu limenu ploču s natpisom.
Hasečićeva je prvo zamjerila Vladi Turske "koja je na sramotu pristala da rekonstruiše i obnavlja ćupriju na Drini".
Perišić je izjavio da ga je Hasečićeva onemogućila da obavlja svoju službenu dužnost zbog čega će zatražiti zaštitu i službeni izvještaj nadležnih organa o ovom slučaju.
Nakon što joj je novinar Slavko Heleta, koji je bio logoraš za vrijeme rata u Goraždu, rekao da se sjeća ratnih vremena u tom gradu kada je ona bila uniformisana sa nožem i pištoljem za pojasom, Hasečićka je rekla:
"Svijetla obraza i sad je čuvam ako zapuca ponovo ću je obući i boriti se protiv takvih".