BiH

Načelnik Goražda prešao u SBB

Načelnik Goražda prešao u SBB
Načelnik Goražda prešao u SBB
Srna

SARAJEVO - Aktuelni načelnik opštine Goražda Muhamed Ramović (na slici) prešao je iz Stranke za BiH u Savez za bolju budućnost /SBB/, potvrdio je danas predsjednik Glavnog odbora SBB-a Fehim Škaljić.

Škaljić je na konferenciji za novinare rekao da je SBB opredijeljen za jačanje lokalnih zajednica i da zbog toga sa posebnom odgovornošću pristupa izboru ljudi koji rade te poslove.

On je podsjetio da je Ramović na posljednjim izborima dobio povjerenje građana na listi Stranke za BiH, te da je ono što je do sada radio motivisalo SBB da sklope partnerstvo kako bi nastavio "djelovanje koje će doprinijeti da se taj kraj, koji je ostao bez podrške, razvije i da prestane da bude mjesto iseljavanja građana".

Odgovarajući na pitanje novinara da li je SBB nasljednik SDA i Stranke za BiH, Škaljić je rekao da je njegova stranka dobila snažnu opozicionu ulogu u vlasti na kritici SDA i rezultata koje su oni postigli.

"Naše opredjeljenje kretanja u budućnost je nereinkarnacija propalih političkih projekata", poručio je Škaljić.

Ramović je naveo da je 2008. godine izabran za načelnika Goražda i da su svi projekti u proteklom periodu koje je predlagao bili zaustavljeni uz obrazloženje da "nisu po planu političke opcije".

On je kao razlog svog prelaska u SBB naveo to što SBB daje šansu mladim i sposobnim ljudima da konačno BiH brzim koracima povedu naprijed."SBB je krenuo odlučnim koracima ka ekonomskom razvoju, afirmisanju mladih i sposobnih ljudi", rekao je Ramović.

Najčitanije