BiH

Narodna skupština Srbije: Žaljenje zbog žrtava u Srebrenici

Narodna skupština Srbije: Žaljenje zbog žrtava u Srebrenici
Narodna skupština Srbije: Žaljenje zbog žrtava u Srebrenici
Agencije

BEOGRAD - Narodna skupština Srbije izražava duboki pijetet prema nevinim žrtvama bošnjačke nacionalnosti i saosjećanje njihovim porodicama povodom godišnjice njihovog stradanja u Srebrenici, saopšteno je danas iz Skupštine Srbije.

U saopštenju skupštinskog kolegijuma se ističe: "Narodna skupština takođe, na istovetan način, izražava svoje žaljenje i saučešće porodicama nevinih civilnih žrtava srpske nacionalnosti u sukobima u Bosni i Hercegovini".

Naglašava se i da će "Srbija i njen parlament uvek biti opredeljeni da čuvaju sećanje na žrtve surovih oružanih sukoba u bivšoj Jugoslaviji devedesetih godina prošlog veka".

Skupština Srbije, navodi se u saopštenju, "izražava nadu da će svi narodi u BiH, kao i drugim državama bivše Jugoslavije, nastaviti proces pomirenja i jačanja uslova za zajednički život zasnovan na ravnopravnosti nacija i punom poštovanju ljudskih i manjinskih prava i sloboda, da učinjeni zločini više nikada ne bi bili ponovljeni".

"Na taj način moguće je okrenuti se budućnosti, miru i prosperitetu u čitavom regionu", navodi se u saopštenju i ističe da je tekst saopštenja usvojen većinom glasova Kolegijuma Narodne skupštine Srbije.

U Srebrenici se danas obilježava 18 godina od masovnih ubistava bošnjačkog stanovništva u Srebrenici koji su, po optužnici haškog tribunala, počinili pripadnici Vojske Republike Srpke pod komandom Ratka Mladića.

Najčitanije