BiH

Ne odustaju od spomen-obilježja na Zlatištu

Ne odustaju od spomen-obilježja na Zlatištu
Ne odustaju od spomen-obilježja na Zlatištu
D.S.

BANJALUKA - Rukovodstvo Saveza logoraša RS poručilo je danas da podizanje spomen-krsta na Zlatištu kod Sarajeva treba shvatiti kao simbol u znak sjećanja na stradale sarajevske Srbe, a nikako kao provokaciju.

Branislav Dukić, predsjednik Saveza, kaže da neće odustati od postavljanja spomen-obilježja stradalim Srbima u Sarajevu i dodaje da će ovaj problem dočekati bilo koga ko pobijedi na predstojećim izborima u RS.

Na pitanje zašto je krst postavljen u ovom trenutku i da li to ima veze s izbornom kampanjom, Dukić je rekao na postavljanju obilježja stradalim sarajevskim Srbima rade godinama i da ih politika ne zanima.

Milorad Dodik, predsjednik RS, kaže da je podizanje krsta na Zlatištu legitiman čin Saveza logoraša RS i da ne vidi razlog za bilo kakve tenzije.

On je istakao da u RS nikome ne smetaju bilo kakva vjerska obilježja.

Radislav Jovičić, ministar unutrašnjih poslova RS, rekao je da je policija obezbijedila pojačano prisustvo na Zlatištu, da bi očuvala red i mir.

Najčitanije