SARAJEVO - Udari gromova i obilna kiša pogodila je danas poslije podne Sarajevo.
Jako nevrijeme izazvalo je probleme u saobraćaju, a udari gromova su u centru grada upalili sve alarme. Pljusak je poplavio ulice i stvorilo “potoke“ na glavnim sarajevskim saobraćajnicama.
Naročito je bilo otežano kretanje pješaka i vozila u Zagrebačkoj ulici u naselju Grbavica.
Pojedini semafori ne rade, zbog čega se otežano odvija i javni gradski saobraćaj.
Prema prognozama meteorologa, padavine lokalno mogu biti i intenzivnije, praćene jakim udarima vjetra, a ponegdje i gradom.
Razdoblje nestabilnog vremena sa kišom, pljuskovima i grmljavinom u BiH nastavit će se do četvrtka, a obilnije padavine očekuju se u sjevernim, sjeveroistočnim i centralnim područjima zemlje.