SARAJEVO - Međuljudska mržnja se mora pobijediti i zajednički se treba oduprijeti svakoj vrsti zla i takmičiti se u plemenitosti i marljivosti te njegovati mir i blagostanje, poštujući svakog čovjeka, poručio je u uskršnjoj čestitki nadbiskup vrhbosanski kardinal Vinko Puljić.
"Želim vam od Boga blagoslovljen i radostan Uskrs - svoj djeci, svim mladim, odraslim i starim! Neka vas uskrsli Gospodin obasja svojom milošću i uputi vam noge na put ljubavi i mira", stoji u Puljićevoj čestitki.
Puljić je naveo da je Uskrs stalni podsjetnik neizmjerne Božje ljubavi prema nama.
"Koliko god zagazili u zlu, uvijek imamo šansu vratiti se dobru. Nikad ne smetnimo s uma da Bog beskrajno ljubi svakog čovjeka, ali beskrajno mrzi svaki grijeh. Samo surađujući s Bogom, možemo naći životnu ravnotežu. Uvjeren sam da Bog blagosilja u nama svako dobro djelovanje", naglasio je Puljić.
Pozvao je sve da hrabro porade na sebi i pobijede međuljudsku mržnju.
"Svakodnevno uviđamo sve teže stanje u našem društvu. Kao narod ovog podneblja skloni smo patološkim ekstremima - ili se precjenjujemo do oholosti, ili se potcjenjujemo do očaja. Sve smo svjesniji da loše djelovanje, bilo pojedinca ili grupe, ne vodi nigdje", rekao je kardinal.
Poručio je da u činjenju dobra nikada ne treba posustati i da to treba činiti "svim svojim razumom i voljom; na svakom putu i na svakom mjestu; u svako vrijeme i svim ljudima, samo dobro, svom svojom snagom".
"Dao nam uskrsli Gospodin volje i mudrosti promijeniti lice ove zemlje kako bismo je ponosni ostavili generacijama iza nas", naglasio je nadbiskup vrhbosanski u uskršnjoj čestitki.