SARAJEVO - Obavještajno-bezbjednosna agencija BiH (OBA) saopštila je danas da su sve mjere presretanja telefonskih komunikacija, koje je vršila ova agencija, preduzete u okviru zakonskih ovlaštenja i na osnovu zakonito pribavljenih naloga Suda BiH.
OBA ističe da je za svaki pojedinačni slučaj presretanja telefonskih komunikacija provela zakonom propisani postupak i od nadležnog Suda BiH dobila pisani nalog za provođenje mjere.
"Tužilaštvu BiH su dostavljeni svi nalozi i prateća dokumentacija koja potvrđuje da su sve mjere presretanja telefonskih komunikacija koje je vršila OBA izvršene na zakonit način", navodi se u saopštenju.
OBA ističe da je ovo saopštenje izdato "s ciljem objektivnog i tačnog informisanja javnosti BiH, a povodom nastavka medijske kampanje 'Nezavisnih novina' protiv ove agencije".
"Pravi razlog ove protivustavne i antidržavne medijske kampanje je narušavanje ugleda Obavještajno-bezbjednosne agencije BiH, kako bi se zaustavile istrage i operativne djelatnosti Agencije, dalje dokumentovanje korupcije i kriminala, te dovela u pitanje vjerodostojnost prikupljenih dokaza i pružila zaštita kriminalnim grupama čiju je djelatnost zadokumentovala Agencija", navodi se u saopštenju koje je potpisao Almir Džuvo, generalni direktor Agencije.