SARAJEVO U povodu obilježavanja 15. godišnjice formiranja Armije RBiH i druge godišnjice Drugog pješadijskog rendžerskog puka Oružanih snaga BiH (OS BiH) juče je u kasarni u Rajlovcu kod Sarajeva upriličena centralna svečanost na kojoj su evocirana sjećanja na stasanje Armije i jedinice koja baštini njene tradicije, te njihov značaj u postratnom strukturiranju OSBiH.
Svečanost je započela postrojavanjem svečanog stroja i smotrom koju su izvršili članovi Predsjedništva Bosne i Hercegovine Haris Silajdžić i Željko Komšić u pratnji v.d. ministarke odbrane BiH Marine Pendeš i načelnika Zajedničkog štaba OS BiH general-pukovnika Sifeta Podžića.
V.d. ministarke odbrane Marina Pendeš kazala je kako obilježavanje godišnjica svjedoči o uspjesima Ministarstva odbrane i OS BiH, te da je pokazatelj o tome da su teški dani koje su preživljavali narodi BiH daleko iza njih. Pendešova je izjavila kako OS BiH predstavljaju respektabilan dio bh. društva koji garantuje budućnost svim građanima i narodima u BiH.