PRIJEDOR - Premijer Republike Srpske Željka Cvijanović ocijenila je da opasne kvalifikacije koje iznosi koordinator koalicije "1. mart" Emir Suljagić poprimaju razmjere koje zdrav razum ne može da shvati i da su za svaku osudu, te poručila da će Vlada i dalje nastaviti da zastupa interese građana Srpske.
Cvijanovićeva je istakla da Vlada Republike Srpske zastupa interese građana Srpske, te da zato i postoji.
"Naravno da se njen rad odnosi na 49 odsto /teritorije BiH/, a to što Suljagić govori da je to uzurpirana ili okupirana teritorija BiH suluda je priča čovjeka koji je izgubio kompas u ovako složenim političkim vremenima i nije u stanju da procijeni stvari", rekla je Cvijanovićeva.
Ona je dodala da gomilanje beskorisnih institucija, pa i nevladinih organizacija, koju predstavlja Suljagić, ne znači da će se time ojačati državnost BiH.
"Ukoliko se nastave ovakve stvari, ne vidim spas, niti lijek za jednu jako bolesnu tvorevinu kakva je BiH", smatra Cvijanovićeva.
Ona je istakla da će ono što je Vlada Republike Srpske radila dosada, raditi i u budućnosti.
"Oni koji su izabrani i koji su postavljeni da rade na svim nivoima vlasti, radiće to i dalje, a o odnosu Vlade Republike Srpske i institucija vlasti BiH nemam šta da dodam na ono što je ranije rečeno", rekla je Cvijanovićeva.
Koordinator građanske koalicije "1. mart" Emir Suljagić rekao je da se Bošnjacima uveliko sprema "palestinizacija", te da je Republika Srpska okupirana teritorija, dok je njene institucije uporedio sa Vermahtom.