"Povodom pronalaska 'originala Dejtonskog mirovnog sporazuma na Palama' nisam se do sada oglašavao, jer je moje principijelno opredjeljenje od početka bilo da policijski i pravosudni organi Republike Srpske, bez uticaja sa strane, nezavisno rade svoj posao, u skladu sa profesionalnim normama i u saglasju sa zakonom.
Pri tome polazim od presumpcije nevinosti ko god da je u pitanju, a pogotovo kada se radi o mom dugogodišnjem šefu obezbjeđenja i provjerenom prijatelju, g. Željku Kuntošu. Za njega uvijek mogu potvrditi da je radio profesionalno, odgovorno i lojalno prema službi i interesima Republike Srpske.
Ono što me kao čovjeka istinski boli i jako mi smeta jeste haranga na moju porodicu, a posebno suprugu Anu, koja već 10 godina u kontinuitetu traje u izvjesnim medijima, i koja koordinira sa mojim povratkom na javnu političku scenu.
Nedopustivo je da se ona, s obzirom na to da nije javna ličnost, medijski eksploatiše, a da to pri tome nikada nije željela. Dobronamjerni će razumjeti da to uništava i naš brak.
Neka bude jasno da to neću dozvoliti, i u tu svrhu koristiću sva pravna sredstva zaštite.
I konačno, uvjeren sam da će u ovom zamešateljstvu oko 'Dejtona' tokom dalje istrage istina izaći na vidjelo, pa ćemo, nadam se, saznati ko su autori i koautori svega ovoga.
A, zbog članova moje porodice, koji su, ni krivi ni dužni, postali kolateralna šteta moje javne funkcije, uslijediće niz tužbi pred nadležnim sudovima."