BANJALUKA - Poslanica SDS-a u Predstavničkom domu Parlamentrane skupštine BiH Aleksandre Pandurević odbacila je kao potpuno neosnovane optužbe šefa poslaničkog Kluba SNSD-a u tom zakonodavnom organu Drage Kalabića da SDS "trguje mjestima članova u parlamentranoj komisiji i ponižava udruženja nacionalnih manjina".
Pandurević je u pisanoj izjavi poručila Kalabiću da "svoje unutarstranačke probleme i frustracije zbog predizborne kampanje treba da rješava unutar SNSD-a, a ne da manipuliše s nacionalnim manjinama".
Ona je naglasila da je na sajtu Parlamentarne skupštine BiH dostupan zapisnik sa sjednice Komisije za ljudska prava, prava djeteta, mlade, imigraciju, izbjeglice, azil i etiku, čija je predsjednica Pandurević, iz koga se jasno vidi da je tu sjednicu napustila prije izbora kandidata za članstvo u Vijeću nacionalnih manjina i da je za predložene kandidate glasao poslanik SNSD-a Slavko Jovičić Slavuj.
Nakon te sjednice, 8. maja, održana je još jedna sjednica na kojoj je izvršena dopuna te liste jednim članom crnogorske nacionalne manjine iz RS i to na prijedlog predsjedavajućeg Predstavničkog doma Parlamenta BiH Milorada Živkovića, navodi Pandurevićeva i konstatuje da "ako neko trguje i ponižava nacionalne manjine to svakako nije SDS".