BiH

Pavić: Nije mi drago zbog hapšenja

Agencije

PRIJEDOR - Predsjednik Demokratskog narodnog saveza Marko Pavić izjavio je danas da mu, kao pripadniku Vojske Republike Srpske, nije drago što je uhapšen komandant vojske u čijoj je borbi učestvovao.

"Međutim, mi moramo biti svjesni da svako mora da izađe pred sud i da dokaže svoju nevinost ili da sud dokaže krivicu. To je tako za svakog čovjeka, pa i za generala Ratka Mladića", rekao je Pavić novinarima u Prijedoru.

On je dodao da je međunarodna zajednica stavila dosta obaveza pred Republiku Srpsku, Srbiju i Srbe uopšte i da je mnoge stvari uslovljavala hapšenjem optuženika za ratne zločine.

"Danas skidamo veliki teret sa ovih zajednica, a mislim da u sudskom postupku, koji treba da bude pravedan i jednak prema svakom čovjeku, treba da pomognemo da se dokažu činjenice iz tog vremena", naglasio je Pavić.

Predsjednik Srbije Boris Tadić potvrdio je danas da je uhapšen bivši komandant Glavnog štaba Vojske RS, general Ratko Mladić, protiv kojeg je Haški tribunal podigao optužnicu.

Najčitanije