PRIJEDOR - Partija demokratskog progresa (PDP) je "stranka u padu, koja se polako raspada", ocijenio je danas predsjednik Demokratskog narodnog saveza (DNS) Marko Pavić, reagujući na najavu PDP-a da će tražiti smjenu ministra saobraćaja i veza RS Nedeljka Čubrilovića.
"Vjerovatno im je krivo što im je jedini istinski borac za dobra Republike Srpske /Slobodan Nagradić/ prešao kod nas, pa misle na ovaj način uzvratiti", rekao je Pavić novinarima u Prijedoru.
On je naglasio da će DNS istrajati u tome da istina o "Željeznicama RS" (ŽRS) izađe ne vidjelo i da se ovaj sistem osposobi i bude nosilac privrednog razvoja Srpske.
"DNS se nikada neće povući od traženja rješenja niti podleći raznim kuhinjama u Doboju u vezi sa ŽRS jer to je veliki sistem koji može neodgovornim ponašanjem urušiti kompletnu privredu, a time i RS dovesti pred stečaj", istakao je Pavić.
Prema njegovim riječima, prvi put kad su kadrovi DNS-a iznijeli stvarno stanje u ŽRS i kada se vidjelo koje probleme treba rješavati, tome su se usprotivili "neki koji su ranije očito imali dosta koristi od ŽRS".
Klub poslanika PDP-a u Narodnoj skupštini RS najavio je da će od predsjednika Vlade RS Aleksandra Džombića zatražiti da razriješi dužnosti ministra saobraćaja i veza Nedeljka Čubrilovića kao, kako su saopštili iz PDP-a, najodgovornijeg za stanje u ŽRS i sektoru saobraćaja.