BiH

Pavić: Podržavamo ideju o izdvajanju sektora boračke zaštite

Srna

BANJALUKA - Predsjednik Demokratskog narodnog saveza /DNS/ Marko Pavić izjavio je danas da će podržati ideju da se sektor boračke zaštite izdvoji iz Ministarstva rada i boračko-invalidske zaštite, objašnjavajući da se boračka pitanja moraju rješavati na drugim mjestima.

Pavić je nakon sastanka delegacija DNS-a i Saveza sindikata Republike Srpske u Banjaluci rekao da se program njegove stranke zasniva na poboljšanju ekonomije, novom zapošljavanju, borbi protiv kriminala i korupcije i socijalnim pitanjima radnika.

"Naše viđenje je da se moramo osloniti na domaće resurse, a to su voda, šume, struja, rude i zemlja", naglasio je Pavić.

On je dodao da se ovi važni resursi u Srpskoj ne smiju privatizovati, jer su oni u vlasništvu građana Srpske.

Pavić je istakao da se DNS uvijek zalagao za borbu protiv kriminala i korupcije, navodeći da u ovoj stranci nije bilo članova koji su se dovodili u vezu sa kriminalom i korupcijom.

"Samo sistemskim rješenjem možemo se boriti protiv kriminala i korupcije", naglasio je Pavić.

Predsjednik Saveza sindikata Srpske Ranka Mišić rekla je da je od delegacije DNS-a tražila jasne odgovore kako će riješiti problem nezaposlenosti, pitanje novih kreditnih zaduženja i njihov stav o zakonu o radu.

"Pitali smo ih kakav im je stav i po pitanju eventualnog izdvajanja resora boračke zaštite i pripajanja nekom drugom ministarstvu", kaže Mišićeva.

Ona je dodala da su ključna pitanja ekonomska i socijalna, a oblasti tržište, socijalna politika, međunarodne finansijske organizacije, tržište rada i borba protiv korupcije.

Najčitanije