BiH

Počela isplata penzija po koeficijentu jedan

M.M.

BANJALUKA - U Republici Srpskoj juče je počela isplata martovskih penzija po koeficijentu jedan, potvrdili su iz Fonda PIO RS.

Kako su kazali u Fondu, penziju će u naredna tri dana dobiti ukupno 168.376 penzionera.

U Fondu PIO kažu da martovska penzija u prosjeku u RS iznosi 279,95 KM i da je, u odnosu na isti mjesec prošle godine povećana za 67,10 KM, odnosno 31,51 odsto.

"Sa spiska za martovsku penziju isključeno je 5.030 korisnika zato što se nisu prijavili na nedavno završeni proces registracije penzionera čije je prebivalište u RS", kazali su u Fondu.

Martovska tranša iznosi 58.734.121 KM, što je za 1.961.945 KM više u odnosu na februarsku isplatu.

Kako je saopšteno iz Fonda PIO RS, isplata martovskih penzija vrši se i za 30.542 korisnika Fonda PIO u Srbiji, Crnoj Gori, Hrvatskoj, Makedoniji i Federaciji BiH. Najniža penzija u RS je 159 KM, a najveća 1.209 KM.

Najčitanije