BANJALUKA - Osveštanjem spomen-ploče za 144 poginula pripadnika Specijalne brigade policije u bazi Specijalne policije u Trnu kod Banjaluke, počelo je obilježavanje 4. aprila - Dana Policije Republike Srpske.
Osveštanju prisustvuju ministar untrašnjih poslova Republike Srpske Dragan Lukač, direktor policije Gojko Vasić, predstavnici Odbora Narodne skupštine za bezbjednost, Oružanih snaga BiH - Trećeg Republika Srpska puka, te institucija Srpske.
U 10.00 časova u Crkvi Rođenja Presvete Bogorodice na Rebrovcu biće služen parastos poginulim pripadnicima Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske /MUP/.
U 10.40 časova kod zgrade MUP-a Srpske biće položeni vijenci na spomen-ploču poginulim pripadnicima MUP-a, a u 11.15 u kampusu banjalučkog Univerziteta izvedena pokazna vježba pripadnika Specijalne jedinice policije.
Svečani prijem biće održan u restoranu Uprave za policijsko obrazovanje u 12.00 časova, nakon čega su predviđene izjave za novinare.