ISTOČNO SARAJEVO – U Istočnom Sarajevu u toku je počeo sastanak predsjednika RS Milorada Dodika i predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Bakira Izetbegovića, javlja reporter „Nezavisnih“ sa lica mjesta.
Sastanku prisutvuju i Željka Cvijanović, premijer RS i Denis Zvizdić, predsjedavajući Savjeta ministara BiH.
Domaćin sastanka je šef delegacije Evropske unije u BiH Lars-Gunar Vigemark.
Prema ranijim najavama Dodik i Izetbegović bi trebali da razgovaraju o aranžmanu sa MMF-om i mehanizmu koordinacije.
Iako je bilo najavljeno da će sastanak biti održan u Administrativnom centru Republike Srpske u Istočnom Sarajevu u međuvremenu je došlo do promjene lokacije, pa se on održava u restoranu Barka u tom gradu.
Posljednji put su se Izetbegović i Dodik sastali u štabu SDA u Sarajevu, 2014. godine, nakon opštih izbora kada su neuspješno razgovarali o koaliciji na državnom nivou.