SARAJEVO - Kancelarija disciplinskog tužioca Visokog sudskog i tužilačkog savjeta (VSTS) BiH podnijela je danas žalbu na odluku Prvostepene disciplinske komisije u disciplinskom postupku protiv Milana Tegeltije, sudije Osnovnog suda u Banjaluci i predsjednika VSTS-a BiH, saopšteno je iz VSTS-a.
Prvostepena diciplinska komisija VSTS-a BiH odbacila je 3. juna tužbu Kancelarije disciplinskog tužioca protiv Tegeltije, kao i prijedlog za njegovo privremeno udaljavanje sa ove dužnosti.
Tegeltija je pozvan na saslušanje zbog snimka koji su objavili mediji, na osnovu kojeg se dovodi u vezu sa koruptivnim radnjama.
On je ove navode negirao, tvrdeći da se radi o pokušaju njegovog diskreditovanja.