BiH

Poginulo 19 lica, a 15 povrijeđeno

Srna

KAIRO - Najmanje 19 lica je poginulo, a 15 povrijeđeno rano jutros kada su se dva minibusa survala u kanal za navodnjavanje na jugu Egipta, saopštilo je egipatsko Ministarstvo zdravlja.

Nešto prije zore vozači dva minibusa, u kojima su putnici bili gosti sa jednog vjenčanja, izgubili su kontrolu nad vozilima i upali u kanal.

Nesreća se dogodila na turističkom području Luksora, na jugu Egipta, naveo je zvaničnik službe bezbjednosti.

On je dodao da su vozači vozili brzo, kao i da su sve žrtve egipatski državljani, prenio je AFP.

Saobraćajne nesreće veoma su česte u Egiptu zbog loših puteva i nepoštovanja saobraćajne signalizacije.

Najmanje 33 ljudi poginulo je 22. avgusta u sudaru dva autobusa kod ljetovališta Šarm al-Šeika. 

Najčitanije