MOSTAR - Sindikat policije Hrvatskog neretvanskog kantona tvrdi da kantonalna Vlada ne poštuje sudske odluke i redoslijed prispijelih istih na naplatu.
Zbog toga policija će protestvovati u srijedu na lokaciji Sjevernog logora u Mostaru.
''Razlozi protesta su nevjerojatni, ali istiniti, naime policija kao garant zaštite lične, materijalne i svake druge sigurnosti svih u zajednici kao i ljudskog dostojanstva svakog pojedinca, jednakih pred zakonom, došla je u poziciju da na ovakav način zatraži da se ista prava odnose i na njene članove'', saopštio je Sindikat.
Takođe navode da Vlada sa Sindikatom kao socijalnim partnerom ne želi otvoriti dijalog da se zajednički pronađe rješenje koje će biti u interesu svih.