TREBINJE - Predsjednik Republike Srbije Tomislav Nikolić je, pred dolazak u Zagreb, na proslavu ulaska Hrvatske u Evropsku Uniju, poručio da se Srbija raduje uspjehu svakog svog komšije, jer, kako kaže, ova zemlja nikada nikoga nije sprečavala da živi bolje.
„To znači da će Hrvatska živeti mnogo bolje, da će, uklapanjem u evropska pravila, pokazati da danas drugačije razmišljaju i o susedima, komšijama, susednim državama, a ja znam da Hrvatska bez Srbije u nekim širim, globalnim, razmerama neće moći“, reako je predsjednik Nikolić.
On je pojasnio da će dvije susjedne zmelje mrati mnogo toga uraditi zajedno, poput ponovnog povezivanja privrede koja će dati zajedničke proizvode sa kojima će nastupati na tržištima koja su, kako kaže, trenutno otvorena za Srbiju, poput Afrike, Azije, arapskog svijeta, latinske Amerike, cijelog istoka.
„Nadam se da nas Evropska Unija neće ostaviti dve stepenice ispod Hrvatske, jer to ne bi bilo dobro“, dodao je Nikolić, izrazivši opredjeljenje Srbije da bude oslonac mira i stabilnosti na Balkanu.
Upitan da li će Srbija uskoro dobiti datom za priključenje Evropskoj Uniji, Nikolić je kratko dodao – Dobiće, nego šta će...