BANJALUKA - Na današnjem kolegiju Narodne skupštine RS naredna sjednica zakazana je za 28. mart a jedna od tačaka odnosiće se na Deklaraciju o zaštiti dejtonske pozicije RS i evropskom putu, koja je prijedlog SDS-a, rekao je Nedeljko Čubrilović, predsjednik NSRS.
Vukota Govedarica, predsjednik SDS-a, je rekao da su Deklaraciju predložili zbog učestalih inicijativa, posebno od strane HDZ-a, o teritorijalnoj reorganizaciji BiH.
„Cilj Deklaracije je da Skupština zauzme stav o zaštiti Dejtonskog mirovnog sporazuma kao jednog od strateških interesa RS“, rekao je Govedarica.