BiH

Posthumno odlikovano 65 boraca iz bijeljinske regije

   Posthumno odlikovano 65 boraca iz bijeljinske regije
Posthumno odlikovano 65 boraca iz bijeljinske regije
Srna

BIJELJINA - U Bijeljini su danas, na Dan grada, uručena posthumna odlikovanja za 65 srpskih boraca čiji su životi ugrađeni u stvaranje i odbranu Republike Srpske.

Ukazom predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika, "Medaljom zasluga za narod" posthumno je odlikovano ukupno 205 poginulih boraca Vojske Republike Srpske, povodom 15. septembra, Dana nestalih i poginulih boraca.

Odlikovanja za 65 srpskih boraca iz bijeljinske regije uručio je porodicama poginulih predsjednik Organizacije porodica zarobljenih, poginulih boraca i nestalih civila Republike Srpske Nedeljko Mitrović.

U obraćanju članovima porodica na svečanosti u sjedištu gradske administracije, Mitrović je rekao da je ovaj čin podsjećanje na herojstvo boraca koji su živote utkali u Republiku Srpsku, za slobodu srpskog naroda, i podsjetio da se još traga za 1.678 srpskih boraca.

On je istakao da su republička i lokalne vlasti u Srpskoj intenzivirale proces zapošljavanja djece poginulih boraca, pokazujući tako stvarno poštovanje i odgovornost, ali da je bez posla još oko 2.000 djece iz ove populacije.

Uručenju medalja porodicama poginulih u Bijeljini prethodilo je polaganje vijenaca na centralni spomenik braniocima u Odbrambeno-otadžbinskom ratu na gradskom trgu.

Dan grada Obilježava se u znak sjećanja na oslobođenje Bijeljine od fašističkog okupatora u Drugom svjetskom ratu.

Najčitanije