BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik tokom današnjeg sastanka sa novoimenovanim ambasadorom Bugarske u BiH Angelom Angelovim naglasio je privrženost RS očuvanju mira i stabilnosti, poštovanju Dejtonskog sporazuma i procesu evropskih integracija BiH.
Prema riječima predsjednika Dodika, proces evropskih integracija BiH podrazumijeva uključenost Republike Srpske u ovaj proces, sa stanovišta njenih nadležnosti.
U saopštenju iz Kabineta predsjednika RS navodi se da je ambasador Bugarske podržao evropski put BiH, dodajući da je njegova zemlja spremna da podijeli iskustva koja se odnose na proces pridruženja EU.
Tokom sastanka razgovarano je i o mogućnostima unapređenja svih vidova saradnje između Republike Srpske i Bugarske, a predsjednik Dodik poželio je ambasadoru Bugarske dobrodošlicu i uspjeh u obavljanju dužnosti.