BiH

Prihvaćena ostavka Rajka Ubiparipa

Prihvaćena ostavka Rajka Ubiparipa
Prihvaćena ostavka Rajka Ubiparipa
P. Klincov

BANJALUKA - Rajko Ubiparip, ministar privrede, energetike i razvoja RS, podnio je juče ostavku na tu funkciju iz zdravstvenih razloga, koju je prihvatio predsjednik Vlade Milorad Dodik.

Ubiparip je u saopštenju naveo da je zbog zdravstvenih problema primoran da se povuče s mjesta ministra u Vladi RS, te da je svoju funkciju stavio na raspolaganje premijeru Dodiku.

"Svjestan činjenice da se od ove vlade danas i u vremenu koje je pred nama očekuju velike aktivnosti, koje sa sobom nose i veliki teret ličnog angažovanja, te da će moje učešće u njima biti ograničeno, odlučio sam se na ovakav potez. Žao mi je što neću direktno biti dio tima koji će uraditi sve one dobre stvari koje smo planirali u narednom periodu", naveo je Ubiparip.

On se zahvalim svima na "razumijevanju, uvažavanju i korektnosti u dosadašnjim zajedničkim aktivnostima i poslovima".

Dodik je na pres-konferenciji izjavio da je prihvatio dobijenu ostavku ministra Ubiparipa, ističući da je ona isključivo posljedica zdravstvenih razloga, koje je uvažio.

On je kazao da je Ubiparip prethodnih sedmica bio na ljekarskim pregledima, na kojima su mu doktori savjetovali mirovanje, odnosno prekid stresnih i zahtjevnih poslova. Premijer RS se Ubiparipu zahvalio na saradnji, ističući da je on bio jedan od njegovih najpovjerljivijih saradnika, koji je, kako ukazuje, u svoj rad unosio značajnu energiju i bio uporan u rješavanju mnogih pitanja.

"Imam razumijevanja za njegovu situaciju, jer ne želim da zahtjevni poslovi u Vladi ugrožavaju porodičnu stabilnost i živote ljudi", naglasio je Dodik, dodajući da će odluka o Ubiparipovom nasljedniku biti donesena naknadno.

Najčitanije