BiH

Protokol o saradnji agencija za zapošljavanje

Agencije

SARAJEVO - Direkor Agencije za rad i zapošljavanje BiH Adnan Delić i direktor Kancelarije za zapošljavanje Mađarske Robert Komaromi danas su u Budimpešti potpisali Protokol o međusobnoj bilateralnoj saradnji na petogodišnji period sa mogućnošću proširenja.

Protokol obuhvata unapređenje rada službi zapošljavanja, pružanje usluga poslodavcima i onima koji tragaju za poslom, saopštila je Agencije za rad i zapošljavanje BiH.

Sporazumne strane su se saglasile da postoji potreba produbljivanja i jačanja međusobnih odnosa u sklopu razmjene iskustava u vezi sa primjenom politike zapošljavanja i iskustava Kancelarije za zapošljavanje Mađarske.

U obziru su uzete sličnosti kretanja na tržištu rada i potrebe za unapređenjem zapošljavanja i smanjivanja nezaposlenosti, te zajednički interes za razvojem prijateljskih odnosa i saradnje na području tržista rada i poslovnih odnosa.

Najčitanije