BiH

Radmanović: SNSD stabilizirajući faktor

Radmanović: SNSD stabilizirajući faktor
Radmanović: SNSD stabilizirajući faktor
Srna

BANJALUKA - Savez nezavisnih socijaldemokrata /SNSD/stabilizirajući je faktor u BiH u kojoj se pogoršava kako ekonomsko, tako i bezbjednosno stanje, izjavio je predsjednik Izvršnog odbora SNSD Nebojša Radmanović.

On je novinarima nakon sjednice IO SNSD  rekao  da je   kontantovano da se ne samo ekonomsko, nego i bezbjednosno stanje u BiH pogoršava i da nema vidova napretka kako u zemljama okruženja, tako i u BiH.

"SNSD je stabilizirajući faktor, ne samo u Republici Srpskoj, nego i u BiH. Nastavićemo takve korake i u buduće, da stabilizujemo stanje koje mislimo da ne može i ne treba odgovarati nikome u BiH“, rekao je Radmanović novinarima u Banjaluci.

On je naveo   da je na sjednici  bilo riječi i o stanju u organizaciji SNSD-a  u Srpskoj i BiH u vezi sa  pripremama  za lokalne izbore, te naglasio   da je opšte opredjeljenje stranke   pobjeda na lokalnim izborima.

"Za to imamo snage i rezultata,   najbolje kadrove koji su u stanju da donesu pobjedu“, istakao je Radmanović i dodao da se nije govorilo o imenima za kandidate, te da kadrovska komisija redovno raspravlja o tome i da će sve biti blagovremeno saopšteno.

Odgovarajući na pitanje novinara, da li višednevni protesti građana Banjaluke mogu ugroziti poziciju ove partije u ovoj lokalnoj zajednici, Radmanović je rekao da poziciju SNSD-a ne može ugroziti grupa ljudi koja šeta.

„Lično mislim da svako ima pravo da se buni, ali niko nema pravo da zaustavlja saobraćaj, da ruši po gradu, pogotovu niko nema pravo da koristi neistine“, kaže  Radmanović.

On je dodao da su poslednjih nekoliko dana korišćene neistine u Banjaluci, a da su to radili  i oni koji su glasali za neke odluke da bi se isprovociralo šetanje po gradu.

Radmanović je istakao da u razvoju demokratskih odnosa moguće je i ljudi treba da izražavaju nezadovoljstvo kada su u pravu, te pozvao na red i dostojanstveno izražavanje nezadovoljstva, korišćenje argumenata u svemu tome i očuvanju Banjaluke kao glavnog grada Republike Srpske.

Najčitanije