BiH

Radmanović prisustvovao otvaranju Dubrovačkih ljetnih igara

Radmanović prisustvovao otvaranju Dubrovačkih ljetnih igara
Radmanović prisustvovao otvaranju Dubrovačkih ljetnih igara
Srna

DUBROVNIK - Član Predsjedništva BiH iz Republike Srpske Nebojša Radmanović, na poziv predsjednika Hrvatske Ive Josipovića, prisustvovao je u Dubrovniku svečanom otvaranju "Dubrovačkih ljetnih igara".

Povodom ovog događaja Josipović je u vili "Orsula", u Hotelu "Argentina", priredio svečanu večeru kojoj su prisustvovali i Radmanović i predsjednik Slovenije Borut Pahor.

Tokom zajedničke večere trojica zvaničnika neformalno su razgovarala o odnosima u regionu i modalitetima nastavka saradnje zemalja regiona, koju su lideri započeli na posljednjem zajedničkom susretu u Zagrebu povodom svečanosti ulaska Hrvatske u EU.

Poseban dio razgovora bio je posvećen najboljim načinima na koji Hrvatska i Slovenija mogu zajednički pomoći BiH u procesu ubrzanja nastavka evropskih integracija, saopšteno je iz Predsjedništva BiH.

U okviru posjete gosti su obišli stari dio grada Dubrovnika.

Nakon svečanog otvaranja "Dubrovačkih ljetnih igara" Radmanović je prisustvovao prijemu koji je za visoke zvanice organizovao gradonačelnik Dubrovnika Andro Vlahušić.

Najčitanije