BANJALUKA - Potpredsjendik SNSD-a Igor Radojičić potvrdio je danas da je zajednički stav stranaka iz Republike Srpske (RS) da ne prisustvuju proširenom kolegijumu, koji je sazvao predsjedavajući Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH Denis Bećirović, jer održavanje te sjednice nije usaglašeno s dvojicom kopredsjedavajućih Predstavničkog doma.
Radojičić je u izjavi novinarima u Banjaluci rekao da stoga očekuje da danas ne budu predstavnici stranaka iz RS-a na tom proširenom kolegijumu koji je “jednostrano sazvan”, već da se o tome trebaju dogovoriti i ostali članovi kolegija tog doma parlamenta BiH o pitanju daljnjeg rada Predstavničkomg doma.
Komentarišući to da predsjedavajući Vijeća ministara BiH Vjekoslav Bevanda očekuje da će, ukoliko se osigura kvorum, sjednica Vijeća ministara biti održana do kraja ove sedmice, Radojičić je dodao da koliko on zna Bevanda pokušava da u konsultacijama s drugim ministrima osigura kvorum za sjednicu “na onome što je ranije nazivano bezbjedna lokacija”.
Pitanje je, kaže, koliko je ministara voljno da dođe i šta je to bezbjedna lokacija.
On je dodao da se iz izvještaja Nezavisnog odbora parlamenta BiH i Direkcije za koordinaciju policije BiH jasno vidi da je locirana odgovornost za nečinjene tokom protesta u Sarajevu, 6.juna, na Federalni i Kantonalni MUP-u, ali da te institucije treba da dostave i odgovore koji su od njih zatraženi i od Nezavisnog odbora.