BANJALUKA - Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Igor Radojičić informisao je danas zamjenika visokog predstavnika u BiH Roderika Mura o postignutom dogovoru stranaka iz Srpske o kandidatu za načelnika Srebrenica i izrazio zabrinutost zbog kampanje registracije lica za glasanje u ovoj opštini, koju vode političke partije i neki drugi subjekti u Federaciji BiH.
Radojičić i Mur su razgovarali o toku priprema za lokalne izbore, naročito u vezi sa lokalnim izborima u Srebrenici, saopšteno je iz Radojičićevog kabineta.
Mur je izrazio očekivanje da će i registracija i organizacija izbora proteći u skladu sa zakonom, naglašavajući posebnu osjetljivost međunarodne organizacije za pitanje Srebrenice i za izbor načelnika i lokalnih vlasti u ovoj opštini.
Radojičić je na sastanku sa Murom ponovio i stav Srpske da su se stekli svi uslovi za okončanje supervizije i arbitraže u Brčko distriktu i da je to trebalo učiniti u potpunosti na protekloj sjednici Upravnog odbora Savjeta za provođenje mira /PIK/.
Tokom sastanka razmijenjena su mišljenja i o pitanjima državne i vojne imovine i neusvajanja amandmana na Ustav Republike Srpske.