BiH

Registracija birača u Srebrenici odvija se nesmetano

Registracija birača u Srebrenici odvija se nesmetano
Registracija birača u Srebrenici odvija se nesmetano
Srna

SREBRENICA - Otpravnik poslova Ambasade SAD u BiH DŽonatan Mur izjavio je da se prilikom današnje posjete Srebrenici uvjerio da se postupak registracije birača za predstojeće izbore odvija nesmetano i bez opstrukcija.

Radi upoznavanja sa procesom registracije, Mur se danas sastao sa članovima Asocijacije bošnjačkih studenata u Srebrenici koji vode kampanju za prijavljivanje Bošnjaka za izbore u Srebrenici i pružaju im pomoć u popunjavanju obrazaca i podnošenju zahtjeva za izdavanje ličnih karata u ovoj opštini.

Murje rekao da Ambasada SAD nema svog favorita za načelnika opštine Srebrenica i zalaže se da se na demokratski način izabere načelnik koji će imati isti odnos prema svim stanovnicima, odnosno da bude načelnik svih građana, a ne samo za pripadnike jednog naroda ili jedne stranke, odnosno koalicije.

Murje razgovarao sa zamjenikom načelnika ove opštine i bošnjačkim kandidatom načelnika Ćamilom Durakovićem, a tokom dana razgovaraće i sa nezavisnim kandidatom za načelnika Radojicom Ratkovcem, vlasnikom Banje "Guber", kao i sa kandidatom srpskih stranaka za načelnika srebreničke opštine Vesnom Kočević.

Duraković je Mura tokom sastanka informisao o stanju u opštini, početku procesa registracije birača, pripremama za obilježavanje godišnjica stradanja i bezbjednosnim aspektima.

"Ova posjeta je organizovana s ciljem amortizacije averzije jednog dijela bošnjačke populacije prema Ambasadi SAD zbog njihovog podržavanja Izbornog zakona BiH, bez izuzetka dijela koji se odnosio na Srebrenicu, iako su nam do tada obećavali da će i dalje za ovu opštinu moći glasati svi koji su ovdje imali mjesto boravka 1991. godine, bez obzira gdje sada žive i gdje su prijavljeni", ocijenio je Duraković.

Najčitanije